ARCHIWUM WIADOMOŚCI 2007


SZKOLENIA ZAWODOWE MEDIATORÓW KOALICJI KCM 2008

karta zgłoszenia powrót do aktualności


W PROGRAMIE TVP1 "KAWA CZY HERBATA" FINAŁ KAMPANII  2007-12-25

powrót do aktualności


MEDIATORZY Z WARSZAWY, KRAKOWA I RADOMIA W TVP2  2007-12-13

13 grudnia w siedzibie Krajowego Centrum Mediacji przy ul. Ogrodowej 8 realizowany był film instruktażowy mediacji z udziałem mediatorów z Krakowa, Warszawy i Radomia. W dalszej części spotkania mediatorów omawiano kwestie związane z promocją mediacji oświatowych i gospodarczych, a także konsultacji społecznych

powrót do aktualności


EUROPEJSKA AKADEMIA NEGOCJACJI I MEDIACJI W SZCZECINIE  2007-12-13

Prof. Edward Radecki oraz koalicja: Krajowe Centrum Mediacji rozpoczęli przygotowania do uruchomienia Europejskiej Akademii Negocjacji i Mediacji w Szczecinie, kształcącej mediatorów według standardów europejskich (I poziom: 220 godzin, II poziom: 900 godzin).
 
19 grudnia (w środę) o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie robocze w Wyższej Szkole Humanistycznej w Szczecinie - ul. Monte Cassino 15, sala 07. Organizatorzy zapraszają mediatorów (w tym mediatorów Kampanii "Pogódźmy się na Święta") oraz pracowników wyższych uczelni. W spotkaniu wezmą udział prof. E.Radecki oraz J.Śliwa. Zainteresowanych. Zainteresowanych prosimy o potwiredzenie udziału: 0-601/ 637-984.

powrót do aktualności


 SPOTKANIE MEDIATORÓW ŁÓDZKICH PRZED I KONGRESEM MEDIATORÓW  2007-12-08

9 grudnia odbyło się w Łodzi spotkanie mediatorów. Gospodarzem była Pani Agata Turschmid, a uczestnikami mediatorzy szkoleni przez Krajowe Stowarzyszenie Mediatotów, Polskie Centrum Mediacji, Krajowe Centrum Mediacji oraz Centrum Negocjacji E. i Z.Czwartoszów z Warszawy. Podczas spotkania dyskutowano sposoby promowania mediacji poprzez media, a także organizację I Kongresu Mediatorów w 2008 roku.

powrót do aktualności


EKSPERYMENT DRA TOMASZA WITKOWSKIEGO   2007-12-08

Dr Tomasz Witkowski - szef firmy "Moderator", znany autor i wydawca, przeprowadził bardzo ciekawy eksperyment dotyczacy możliwości promowania poprzez profesjonalne publikatory kompletnie wymyślonych teorii i treści. Poczytaj koniecznie: http://www.mediacje.pl/moodle/mod/resource/view.php?id=307

Tomasz Witkowski

treść listu p. dra Witkowskiego oraz fragmenty artykułu

powrót do aktualności


I ZJAZD ABSOLWENTÓW SZKÓŁ MEDIACJI I MEDIATORÓW KAMPANII  2007-12-07

I ZJAZD ABSOLWENTÓW SZKÓŁ MEDIACJI oraz MEDIATORÓW KAMPANII "POGÓDŹMY SIĘ NA ŚWIĘTA"

USTKA, 4-6 STYCZNIA 2008 ROKU
 
PROGRAM

4 STYCZNIA 2008 ROKU
12:00 – spotkanie integracyjne – prezentacja mediatorów
13:00-14:00 – obiad i spacer nad morze
14:00-15:00 – podsumowanie Kampanii „Pogódźmy się na Święta 2007” – Jerzy Śliwa (Kraków), Kinga Bliszczyk (Warszawa)
15:00-17:00 – „100 pytań w sprawach mediacji rodzinnych”
17:30-18:30 – spotkania regionalne mediatorów
o zachodniopomorskie, pomorskie, lubuskie i kujawsko-pomorskie – prow. Rafał Dintar (Gdańsk), Ewa Nawracała (Zielona Góra)
o warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, mazowieckie – Marcin Staszewski (Olsztyn), Sławomir Szubstarski (Olsztyn), Kinga Bliszczyk (Warszawa)
o podkarpackie, świętokrzyskie, małopolskie, łódzkie – prow. Jerzy Śliwa (Kraków), Monika Machowicz (Rzeszów)
o dolnośląskie, śląskie, opolskie, wielkopolskie – prow. Iwona Kitala-Dudek (Myszków), Dorota Czakon (Katowice/Kraków)
19:00 – uroczysta kolacja - finał Kampanii „Pogódźmy się na Święta” – gospodarz kolacji prof. Edward Radecki (Szczecin) – uczestnicy spotkania otrzymają książki, kalendarze, certyfikaty, wizytówki oraz legitymacje mediatorów
21:00 – wieczór filmowy, spotkania integracyjne lub taneczne (do wyboru uczestników)

5 STYCZNIA 2008 ROKU
9:00-12:00 – warsztaty, planowanie działań zespołów mediatorów
o trenerzy mediacji – prow. Marcin Staszewski (Olsztyn)
o mediatorzy w sprawach cywilnych – prow. Jerzy Śliwa
o mediatorzy w sprawach karnych i nieletnich – Iwona Kitala-Dudek (Myszków)
o promotorzy mediacji w Polsce – praca na Kampanią „Pogódźmy się na Święta 2008”
14:00-16:00 – mediacje gospodarcze i konsultacje społeczne – wykład mec. Wiesława Łatały – Prezydenta Konwentu Krajowego Centrum Mediacji
19:00-21:00 – wieczór wspomnień 5 Lecia Szkół Mediacji (51 edycji szkoleń od września 2002 roku)
21:00 – wieczór taneczny

6 STYCZNIA 2008 ROKU
10:00-12:00 – spotkanie z sędziami i kuratorami okręgowymi w sprawie praktyki stosowania mediacji w Polsce oraz problemów w procesie implementacji mediacji w Polsce
12::00-13:30 – panel o przyszłości Krajowego Stowarzyszenia Mediatorów oraz współpracy organizacji mediacyjnych w Polsce – prow. Jerzy Śliwa (Kraków), Wojciech Klukowski (Szczecin)

powrót do aktualności


ANDRZEJ SIKOROWSKI TWARZĄ KAMPANII "POGÓDŹMY SIĘ NA ŚWIĘTA" 2007-12-06

"By dobra noc
co wszystko wie
otarła twą
pierwszą i ostatnią łzę".

powrót do aktualności


DZIEŃ WOLONTARIUSZA  2007-12-05

Z okazji Dnia Wolontariusza składamy serdeczności dla wszystkich, którzy zmierzają ścieżką "pro publico bono" - dla wszystch, którym starcza sił by pomagać. Składamy serdeczności by nie brakło hartu ducha i żaru serc. Dziękujemy też Zbyszkowi Zawadzkiemu z Olsztyna za życzenia, a także Kindze Bliszczak, która w tych dniu wspierała inicjatywy na rzecz potrzebujących wsparcia.

powrót do aktualności


KAMPANIĘ POGÓDŹMY SIĘ NA ŚWIĘTA PROMUJE DZIENNIK.PL I TVP  2007-12-04

MOŻESZ ZADZWONIĆ DO MEDIATORA wtorek 4 grudnia 2007 14:49
http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article91230/Pogodz_sie_na_swieta_.html#reqRss

Pogódź się na święta!


Kiedy się godzić, jak nie w Boże Narodzenie? - z takiego założenia wychodzą twórcy kampanii "Pogódźmy się na święta". Przekonują, że wystarczy trochę dobrej woli i jeden telefon, by usiąść przy wigilijnym stole z kimś, z kim nie rozmawiało się od dawna. Pomocą w godzeniu się służy 130 mediatorów z całej Polski.

Wielka akcja godzenia skłóconych będzie trwała od 10 do 21 grudnia. Pomagać będą mediatorzy, co ważne - nieodpłatnie. Dlaczego akurat teraz? " Grudzień jest czasem, który najbardziej sprzyja porozumiewaniu się" - tłumaczy w rozmowie z dziennikiem.pl Jerzy Śliwa, dyrektor Krajowego Centrum Mediacji.

Jak ma wyglądać godzenie się? Na początek potrzeba dobrej woli jednej ze skłóconych stron, która zadzwoni lub napisze maila z prośbą o pomoc. Wtedy do akcji wkroczy mediator, który dzwoni do drugiej osoby z propozycją rozmowy. Jeśli usłyszy "tak", wtedy organizuje spotkanie.

"Najlepiej, żeby było to na neutralnym terenie. Ale w wyjątkowych przypadkach mediator może dojechać do konkretnej osoby" - zapewnia Jerzy Śliwa. A potem to już tylko rozmawiać, rozmawiać i godzić się...

Wszystkie potrzebne informacje - adresy, telefony i nazwiska mediatorów - można znaleźć na stronie internetowej kampanii.

Magdalena Birecka

powrót do aktualności


PROF. RADECKI I PANI POSEŁ KOCHAN GOŚĆMI SPOTKANIA MEDIATORÓW W MIĘDZYWODZIU  207-12-03

Zakończyło się spotkanie mediatorów oraz specjalistów w systemie opieki nad dzieckiem i rodziną, które odbywało się w dniach 30 listopada - 2 grudnia 2007 roku w Międzywodziu. W cyklu warsztatów i spotkań wzięło udział łącznie 65 osób z 7 województw. Gośćmi byli m.in. Pani Poseł Magdalena Kochan - absolwentka XV Szkoły Mediacji z kwietnia 2005 roku, a także prof. Edward Radecki ze Szczecina, który otworzył Kampanię "Pogódźmy się na Święta".

Odbył się także ciekawy panel nt praktycznego wymiaru stosowania mediacji w sprawach rodzinnych. Głos - oprócz prof. Radeckiego zabrali: Iwona Kitala-Dudek z Myszkowa, Marcin Staszewski z Olsztyna oraz Jerzy Śliwa z Krakowa

Pani Poseł Magdalena Kochan (po lewej) oraz Krystyna Jaworska - mediatorka, dyrektorka PCPR Goleniów

prof. Edward Radecki podczas panelu

zespół organizatorów spotkania w Międzywodziu z prof. E.Radeckim

powrót do aktualności


UHONORUJMY SĘDZIÓW KIERUJĄCYCH SPRAWY DO MEDIACJI  2007-11-27

Powstał pomysł aby w ramach Kampani "Pogódźmy się na Święta" podziękować sędziom, którzy kierują sprawy do mediacji. Prosimy więc mediatorów o przesyłanie nazwisk sędziów ze wskazaniem Sądów w których orzekają. Na tej podstawie kończąc w styczniu Kampanię prześlemy podziękowania do Prezesów Sądów, wskazując jednocześnie osoby mediatorów którzy już

powrót do aktualności


SPOTKANIE KONWENTU KRAJOWEGO CENTRUM MEDIACJI   2007-11-18

W niedzielę 18 listopada odbyło się posiedzenie Konwentu Krajowego Cetrum Mediacji z udziałem Marcina Staszewskiego z Olsztyna w sprawie programów rozwoju mediacji w ramach funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. Spotkanie stanowiło podsumowanie cyklu spotkań środowisk mediacyjnych realizowanych w listopadzie w 2007 roku we Wrocławiu, Krakowie, Warszawie i Łodzi.

Przyjęty został także program Kampanii  "Pogódźmy sie na Święta", w której udział weźmie ponad 130 mediatorów z całej Polski. Koordynacji w Warszawie (w oparciu o biuro KCM przy ul. Ogrodowej 8 lok. 62) podjęła się Pani Kinga Bliszczyk tel (792) 394-636.

Kinga Bliszczyk

powrót do aktualności


PEŁNOLETNIA KONWENCJA O PRAWACH DZIECKA  2007-11-1

ONZ20 listopada 2007 roku Konwencja o Prawach Dziecka uzyskała pełnoletniość(uchwalona 20.11.1989 roku, treść Konwencji: ). Przez 18 lat promocją praw dziecka w Polsce zajmowała się Fundacja "Dziecięce Listy do Świata", a od 1995 roku utworzona przez Fundację koalicja 93 organizacji pozarzadowych tworzących koalicję: Ogólnopolskie Forum na Rzecz Praw Dziecka. http://fpd.free.ngo.pl/. Na wortalu zostało umieszczone także sprawozdanie z działalności Krajowego Stowarzyszenia Mediatorów, które także zostało utworzone z inicjatywy Fundacji "Dziecięce Listy do Świata" http://www.mediacje.pl/moodle/mod/resource/view.php?id=151, która zbudawała ogólnopolską strukturę tej organizacji. Obecnie Fundacja współdziała w koalicji mediacyjnej Krajowego Centrum Mediacji, a także z innymi organizacjami których mediatorzy uczestniczą w Kampanii "Pogódźmy się na Święta".

ZAPRASZAMY DO PRZESYŁANIA TEKSTÓW Z OKAZJI JUBILEUSZU KONWENCJI O PRAWACH DZIECKA, KTÓRE CHĘTNIE UMIEŚCIMY NA WORTALU

powrót do aktualności

Ostatnia modyfikacja: Wednesday, 13 February 2008, 01:54

hampden county ma

laurelton pa sawmill

john connor fort myers fl

dale tanner indio ca

rob gustin boynton beach fl

somerville nj male rocky

david olson sales co

bay hill high school ohio

north carolina waste trader

chemical blender ohio

new york hospital report card

wedding cakes in dunedin fl

adopt baby florida

easy street restaurant toledo oh

nostalgia drag racing ca

sushi denton texas

cameron at wood crest tallahassee fl

taco bell co

homes for sale poconos pa

texas roadhouse nc

state warning point florida statute

nj trivia

fox hollow in riverdale ca

flooding in delaware county ny

wilmington treatment center wilmington north carolina

3937 park blvd pinellas park fl

montgomery county oh water service

houseboat texas lake

narcotics anonymous albany ny

ca dmv teen driver

new york democrats panic

devildriver clouds over california mp3

elizabeth nj police school resource

realestate pennsylvania

cash family utica new york

ca antivirus cheapest price download

sharky's restaurant latrobe pa

pa drivers licens

saint peter and paul sandusky ohio

el paso county colorado property search

new car mansfield oh

prague cafe morrision co

barry's barbells columbus ohio

divenity of ministry training california

hud homes in ohio

donald p williams long beach ca

jasper co ind civil war vets

rockdale texas 1897

shelley's jewelry hendersonville nc

mckenney school in marysville california

all county fuel oil new jersey

marion rosen colorado

rebman bowling alley lorain ohio

americorp crestview fl

texas railroad commission reports

ca health care reform bill

florence rini chiropractor costa mesa california

stone throw bistro sanford fl

pamela short new jersey robert

the rug store san antonio tx

don leinweber engineer ohio

pennsylvania state election results

leominster ma fireworks

allied metals co johnson city tn

tent camping near boone north carolina

airporter service kearnerville nc

leland wade jacksonville fl

polk county nc foreclosure

mini rate driving school in colorado

hobby store tyngsboro ma

american motors co danvers ma

pokrova hall parma ohio

neumann's hilltop nursery oh

einstein practice plan pa

westervelt new york

colorado raptor society

atv trailers for sale southern california

north carolina rules of appellate procedure

computers software florida

the summit school nyack ny

first lutheran church jamestown new york

pest control sayreville nj

deborah stahlsmith ma

campsites for sale california

mansfield ohio human resources

plant zone paraise ca 95969

man killed in boston ma

merchant liquors danvers ma

filomena sabino new bedford ma

dirt track in clermont county ohio

leo's automotive in colorado

dan heney douglas ma

newspaper in columbus ohio

mount rainier national pa

chemical plant burns in katy texas

foothills theatre new york

1031 amherst drive burbank ca

pennsylvania council of churches

church of the annunciation orlando fl

north carolina mls land listings

clearwater aquarium fl

jones of new york women suits

old threshers reunion denton nc

credit processing nw ohio

the mission in vacaville ca

nissley vineyards pennsylvania

california state prison lancaster california

recycling center in costa mesa california

house boats for in florida

coroc asbury park nj

dolphin retreat st augustine fl

bachman texas

pine grove cemetary templeton ma

jennifer hutchings cypress tx

north carolina laser eye surgeon

yorkshire insurance co ltd sweden

texas shaver

gas stations in conroe texas

drums ohio

harley davidson athens ohio

hotels in vail co colorado

california hourly wage laws

shows in bellefontaine oh

buzz latham new york

bahama ma ma

transmission plymouth voyager north carolina

venice villas venice dr venice fl

ira chudd ny

patricio munoz long beach ca

susan hua west springfield ma

ashville north carolina horse farms

fogelsville pa county

walmart richardson texas

industrial permit stormwater pennsylvania

jacksonville fl photographers meet up group

state guidelines culminating project pennsylvania

kaplin stewart meloff reiter stein nj

nigton tx

north carolina sports supplements

fun park in macedonia ohio

kohl's department stores wilkesboro nc

pennsylvania representatives senators

star drug pomona ca

housing rental in berea oh

johnson and johnson company new jersey

whitman hanson ma schools

st ann's catholic church north carolina

southern california swell forecast

store fixtures austin texas

luckys restaurant cleveland ohio

pictures of california gold rush

hydril co

cameron murray prisoner pennsylvania

new york staate map

saia motor freight ohio

houses for rent in streetsboro ohio

grant boundary map ventura county california

probate litigation in california

ohio bmv points for speeding

school closings ohio channel 2

perigrine falcon of pennsylvania

merritt's landscaping whiteville nc

tom fox conklin ny

elections in broome county new york

catepillar waco tx

new york acupuncture license office

nancy lavender azle tx

shasta county ca road conditions

house relastate in hillboro ohio

montgomery auction and ny

holmes county ohio treasurer

greeley colorado wade shoemaker

florida car registration cost going up

general jackson fayetteville north carolina

james emory hulett pvt co a

string and splinter high point nc

toyota dealer plant city fl

pennsylvania school of social work

appaloosa for sale new york

north carolina's economy

ma museums

read for literacy and toledo oh

dental office jobs in california

obama play new york 2009 broadway

pennsylvania name change

all star trophies awards medford ma

wholesale maternity clothes columbus oh

airlines aspen co

fire kills north carolina

full moon oyster bar clemmons nc

hamilton ny new year death

montecito coarsegold ca

pasadera custom homes monterey california

teaching positions in philadelphia pa

high risk obgyn doctors charlotte nc

raleigh nc nurse aide training

florida health insurance gov

restuarants in livermore ca

zipcode dayton ohio

delicuentes mas buscados en mexico